יוצאים לחופשה?

כך תגיעו מוכנים לחופשה שלכם בחו"ל


מועד החופשה שלכם בחו"ל מתקרב ואתם לא רוצים לשכוח משהוא חשוב שעלול לקלקל לכם את הנסיעה? כך מומלץ לכם להתכונן ולארגן את הדברים כדי שתגיעו מוכנים לחופשה שלכם ותהנו בלי דאגות מיותרות.

תיקיית מסמכים   

הקימו לכם תיקיית מסמכים בשם הטיול בסמרטפון, הזינו בא את כל  אישורי הטיול, כמו כרטיסי הטיסה , ואוצ'ר בית המלון, ואוצ'ר השכרת הרכב, האטרקציות וכל עסקת שירותים שרכשתם לטיול בחו"ל. לאחר מכן העתיקו אותה תיקייה גם למייל.

אישורים והזמנות 

הדפיסו את כל האישורים/ואוצ'רים שאותם אתם צריכים בחו"ל ב 2 העתקים, ושימרו העתק אחד בתיק/ארנק האישי שצמוד אליכם בשליפה מהירה ואת ההעתק השני שמרו במזוודה. כמו גם יש לוודא את ההזמנות שעשיתם הם הם מופיעות אצל נותני השירותים כמו למשל בית מלון, הסעה מהשדה, כמו כן יש לוודא את מועדי הפעילות במקומות בהם תבקרו.

צ'ק אין

מומלץ לעשות צ'ק אין באתר החברה המטיסה יום לפני הטיסה ולחסוך זמן רב בשדה התעופה, עוד פרט חשוב , ככל שתקדימו לעשות את הצ'ק אין מרגע שתינתן האפשרות ע"י החברה(24 שעות לפני הטיסה) כך יגדל הסיכוי שלכם לשבת במקום טוב יותר בטיסה בהמקומות שנותרו חופשיים.

תוקף דרכון וויזה 

לרוב היעדים בעולם תזדקקו לדרכון עם תוקף ל 6 חודשים לפחות ממועד היציאה מישראל, כמו כן ישנם יעדים שנדרשת בכניסה אליהם ויזה גם אם רק תחליפו טיסה ("Connection") ביעדים אלה, אף חברה לא תספר לכם על כך לכן היו מוכנים מראש ובצעו בדיקה טרום הטיסה, גם לויזה. ישנן מדינות שניתן לעשות ויזה בשדה התעופה של אותה מדינה, אך מומלץ! להכין ויזה משולמת ומודפסת  מבעוד מועד ולהצמיד אותה לדרכון בזמן הנחיתה, ולא להיתקע בשדה התעופה זמן מיותר בשל כך ובנוסף לשלם לרוב יותר על אותה ויזה.

מצב הדרכון 

חשוב מאוד לתחזק את הדרכון ולמנוע מצב של התבלות ומחיקת האינפורציה עליו, לודא שהדרכון  לא יהיה קרוע אחרת עלולים לא להעלות אתכם למטוס במדינות השונות.

כרטיס עלייה למטוס    Boarding pass 

עשיתם צ'ק אין, צלמו את כרטיס העליה למטוס("Boarding pass")ושמרו אותו בתיקיית  הטיול, מומלץ גם להדפיס את כרטיס העליה למטוס ולצרפו לדרכון על כל מקרה.

כרטיסי אשראי

מומלץ לקחת איתכם שני כרטיסי אשראי מחברות שונות ולהצפין את הקודים בסמרטפון. כמו גם יש לבדוק עם חברות האשראי את העמלות שאותם תשלמו בשימוש בכרטיס בחו"ל, אישית אני משתמש במזומנים בחו"ל ובכרטיסי האשראי משתמש אך רק אם אזל לי המזומן.

חבילות סלולר

לבדוק היטב את חבילת הסלולר המוצעת בארץ במקביל לבדוק עלות כרטיס סים מקומי ביעד שאליו אתם טסים, חשוב , עם הנחיתה לא לשכוח לסגור את נדידת הנתונים בפון, כדי לא להיות מופתעים מחשבון האינטרנט שתקבלו כשתגיעו לארץ.

גלובל סים – זהוא כרטיס סים המתאים לרוב מדינות העולם, ואינכם צריכים להחליף סים אם אתם מטיילים ממדינה למדינה, העלות שלו 149 ש"ח ל 5 GB. בנוסף לכרטיס הגלובל סים, אני ממליץ לרכוש סים מקומי כאשר אתם נוחתים במדינות מזרח אירופה, לרוב הסים המקומי יהיה זול יותר מכרטיס הגלובל סים.

הטכנולוגיה מתקדמת ולשוק נכנס כרטיס חדש סים דיגטלי כרטיס הE SIM הדיגיטלי שהוא זול מכל האפציות הנ"ל (אין צורך להתקנה בטלפון) שמותאם לכל מדינה , העלות  שלו זולה מאוד וניתן לבחור נפח גלישה בהתאם לזמן השהייה שלכם בחו"ל

כבודה 

להכין רשימת ביגוד, נעליים , כלי רחצה , קוסמטיקה וכו'… בהתאם לתקופת  ואופי הטיול ובכפוף למשקל המותר לקחת באותה הטיסה. ראו כמות המזוודות והמשקל המותרים, בצ'ק אין וכבודה באתרנו.  

מים  

במדינות רבות אסור להכניס בקבוקי מים, לכן מומלץ לרדת מהטיסה או לעלות לטיסה ממדינה זרה בלי בקבוקי מים גם לא  בתיק שעליכם. 

קוסמטיקה ורחצה 

חשוב שכל אמצעי הקוסמטיקה הבשמים והרחצה יהיו ארוזים בבקבוקונים של עד 50CC' (משקל המותר ע"י החברות) , וארוזים בשקיות נסגרות.(יהיה חבל לקחת בקבוקי בשמים יקרי ערך מעל 50CC' שייזרקו לפח ע"י הבקרים בביקורת הגבולות בחו"ל.

המרת מטבע

בשום אופן לא לבצע המרות מטבע בשדה התעופה אליו תגיעו! הם פשוט יגזלו אותכם בעשרות אחוזים! אם נתקעתם בחו"ל אפשר להמיר מטבעות בצ'נג'ים מורשים בלבד או בבנקים מקומיים, חשוב לצאת מישראל עם מטבע של היעד אליו אתם טסים גם עם שטרות קטנים , ולחסוך עמלות מיותרות.

חיסונים ותרופות  

ישנם יעדים בעולם המצריכים ואף מחייבים  לעשות חיסונים, גשו למרפאות אליהן אתם שייכים להם יש את כל האינפורמציה בעניין זה כולל סוג החיסון, לא מומלץ להתחסן במדינות היעד מכל מיני סיבות שאנו לא מכירים, אם אתם יוצאים עם תרופות מיוחדות יש לצרף מרשמים עם אישורי רופא. כמובן שעידן הקורונה יש להתעדכן בהתאם להנחיות והגבלות של המדינה אליה אתם מגיעים.

ביטוחים 

ביטחו את עצמכם בביטוחים המתאימים  לכם במיוחד ביטוחים רפואיים, חשוב לדעת שישנן מדינות כמו בלרוס למשל שלא מאפשרות לתיירים לכיכנס בגבולות מדינתם ללא ביטוח רפואי מתאים.  

 הבית

מומלץ להשאיר מפתחות לבית למשהוא קרוב שאתם סומכים עליו כדי שיוכל לבדוק מידי פעם שהכל בסדר בדירה.

 טלפון חירום 

רישמו את טלפון החירום בחדר המצב של משרד החוץ הפועל 24/7, כמו כן טלפון של שגרירות ישראל ביעד אליו אתם מגיעים המשטרה ושירותי החירום המקומיים  לכל בעיה שלא תצוץ.

 ביטחון אישי 

השמעו להנחיות במדינות השונות וכבדו את הוראות אנשי הביטחון הן בשדה התעופה והן במדינה בה אתם מטיילים, שכן הם מאוד מקפידים בחוקים וההנחיות כתבו כלשונו  ולרוב אין להם פשרות. 

 הנחיות מיוחדות

בטרם הטיסה חשוב לבדוק במיוחד במדינות הגוש המזרחי של אירופה ודומיהן,  אם קיימות במדינה שאליה אתם מגיעים הנחיות חריגיות ממה שאתם מורגלים מחו"ל.

  הסעה 

 הזמינו הסעה מראש משדה התעופה, אם רכשתם כרטיס ברכבת או באוטובוס, ודאו את שעות הפעילות, אם הזמנתם שירות פרטי ערב לפני הנסיעה וודאו עם הנהג או החברה שהנהג מגיע בזמן, הגיעו לשדה התעופה 3 שעות טרם הטיסה.בעידן הקורונה אף להקדים עוד יותר בהתאם להנחיות משרד הבריאות.

 החוקים

החוקים במדינות השונות שונים מאשר בישראל, למטיילים היוצאים לחו"ל מומלץ להצטייד מבעוד מועד באישורים רפואים מהרופא המטפל המסבירים את המחלה ממנה סובלים ואת הצורך בתרופות אותם נושאים בתיק, את המסמכים מומלץ להכין באנגלית ב 2 העתקים. למי שמשתמש בקנביס לצרכים רפואיים יש לבדוק מול השגרירות של אותה מדינה בישראל את החוקיות לכך.

הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו וקבלו עדכונים חמים על מבצעים וחבילות נופש בארץ ובעולם
לחץ לשיחה עם נציג
ברוכים הבאים לווצאפ. מוזמנים לרשום לנו הודעה ונשמח לעזור לכם ימים א׳-ה׳ 9:00-19:00 וימי ו׳ 10:00- 13:00.